Medvědi na cestách – cestovatelský web

Střešní stan – Columbus Autohome

Střešní stan jsme zvažovali dlouhou dobu. Je to věc šikovná, ale ne zrovna levná. Rozhodnutí padlo při cestování ve Walesu, kde jsme každý večer celkem těžko hledali místo pro stavění klasického stanu vedle auta, zatímco na autě by se dalo spát ledaskde. Když jsme si spočítali, kolik nocí chceme poblíž auta ještě strávit a kolik nám střešní stan ušetří času a nervů s hledáním vhodného místa na přespání, bylo jasno.

První testování v servisuVybrali jsme Columbus Autohome (variantu S), který zabírá místo jen nad autem a při nocování tedy není potřeba stan rozklápět do boku. Instalaci zařídili tradičně Experti.

V naší základní variantě má stan zelenou plachtu, 2 boční vchody, malé větrání na třetí plachtové straně, 2 vnitřní kapsy, měkkou matraci, 2 polštářky a lehký skládací žebřík. Dražší verze (Columbus Variant) nabízí výběr z více barev a okno navíc. Rozměry 130 x 210 cm jsou s naší výškou kolem 185 cm OK, ale vyšším lidem by už ve stanu mohlo být těsno.

Nocování v Itálii

Ovládání je velice snadné a intuitivní – pro otevření stačí uvolnit sponu na zadní straně a stan je během několika vteřin připraven k nocování. Obtížnost zavírání záleží na tom, co všechno dáte dovnitř – 2 spacáky, polštářky, trochu oblečení a žebřík je tak akorát, aby šel stan ještě v klidu zavřít. K tomu slouží šňůrka na zadní straně, za kterou stan pomalu sklopíte, průběžně je potřeba urovnat plachtu (pomůžou vám v tom vnitřní gumičky, které táhnou plachtu správným směrem) a je to. Dveře je dobré nechat při skládání úplně otevřené, aby se dostal ven všechen vzduch.

 

Umbrie 2015K základní verzi jsme doplnili číselný zámek, obal na žebřík, solární lampion a kapsář na drobnosti. Pod matraci plánujeme zateplovací vrstvu – do větších mrazů je původní matrace nedostatečná. Jinak se zatím stan ve všech směrech osvědčil!

Tagged in:
About