Medvědi na cestách – cestovatelský web

MEDVĚDI NA CESTÁCH

DSC00868Kdo jsme?
Hospodský a bývalý památkář Martin a geografka a nadšená zahradnice Helena. Spolu se svérázným československým vlčákem Kibou se touláme po světě a pak se zase vracíme do našeho rodného Kokořínska.

Máme rádi dobré jídlo a dobrý spánek a tak není divu, že se naším vzorem stali medvědi. Milujeme medvědy! A to nejen pro jejich elegantní styl života, kdy půlku roku prospí. Medvědi nás v různých formách provázeli celým dosavadním společným soužitím, tak dlouho, až jsme se prostě taky stali medvědy!

Co máme za sebou?
Myslíme si, že v cestování nejsme žádní začátečníci. Ať už se jedná o výlety po českých luzích a hájích (které máme přeci jen stále nejraději), výstupy na vrcholky alpských velikánů (Grossglockner, Wildspitze, Grossvenediger atd.), přechody evropských pohoří v létě i v zimě (Bosna, Norsko, Bulharsko, Rumunsko, Černá Hora, Skotsko atd.) až po expedice do sibiřských dálav (Tuva, Altaj atd.), cestování vždy bylo oblíbenou náplní našich životů.

„Svět je jako kniha a kdo necestuje, čte z ní pouze jednu stránku“ řekl kdysi Svatý Augustin, i když teda nejspíše latinsky. A my rádi čteme stále něco nového!

Proč cestujeme autem?
Když jsme přemýšleli, kam se bude náš cestovatelských životopis ubírat dále, shodou všech možných okolností jsem se rozhodli z větší části opustit romantický klapot železničních náprav a proudové motory moderních letadel a zaměřit se na pohyb po čtyřech kolech. Samotný přesun autem pro nás ale není cílem našich cest. Auto bereme pouze jako ideální dopravní prostředek, ovšem stále si stojíme za tím, že nic není nad pohyb vlastní silou. Neholdujeme brázdění lesních cest a horských pěšin na čtyřech kolech. Vždy raději vezmeme v údolí batoh na záda, opustíme náš pojízdný hotel a vyrazíme do kopců po svých!

Co zde vlastně hledat?
Nechceme být klasickou cestovatelskou stránkou plnou dlouhých blogových příspěvků. Velice často nám chyběly k našim cestám rozumné užitečné informace o cestovaní se psem, cestování autem či jednoduché a jasné popisy jednotlivých treků. Ať už jsi cestovatel, který hledá užitečné informace nebo kamarád, který by se rád podíval na pár fotek z našich cest – budeme se snažit, aby zde vše bylo rozumně rozdělené a přehledné. Alespoň doufáme! A pokud ne, budeme rádi za zpětnou vazbu!