Medvědi na cestách – cestovatelský web

Toyota Hilux

Náš Hilux po první fázi úprav

Vlajkovou lodí naší „flotily“ je nesmrtelná Toyota Hilux ve verzi doublecabDlouho jsme přemýšleli jaké auto vybrat, aby splňovalo všechny naše představy ideálního cestovního vozu. Priority byly jasné – spolehlivost, bezpečnost, dobrá průchodnost terénem, možnost ubytování posádky i psa. Zjistili jsme, že abychom nejezdili po světě s nákladním vozem, budeme muset z nějakých našich požadavků slevit. A po objevení praktičnosti střešních stanů, které řeší problém ubytování posádky, se auta typu pick-up začala jevit jako nejpraktičtější. A jaký jiný pick-up vybrat, než nesmrtelný Hilux, který jezdí po silnicích i mimo ně opravdu po celém světě. Ne nadarmo se společně s modelem Landcruiser jedná o nejpoužívanější terénní vozidlo na světě – spolehlivost, jednoduchá konstrukce a dostatek náhradních dílu opravdu po celém světě dělá z Hiluxu oblíbeného společníka velké skupiny dobrodruhů, farmářů ale i vojáku po celém světě. Na začátku něco technických parametrů:

 

Náš Hilux bez úpravModel: Toyota Hilux Doublecab
Rok výroby: 2009
Motorizace: 2,5 D-4D
Zakoupeno: 5/2014
Najeto při koupi: 55000 km

Po samotné koupi vozu jsme se rozhodli, že nám jeho sériová podoba nestačí a proto jsme se rozhodli pro velkou řadu úprav. Více o nich se dočtete v samostatné rubrice úpravy!

.

Co ještě více říci k Toyotě Hilux? Krom toho, že se jedná o první auto na světě, které dojelo na severní i jižní pól bez jakékoli další asistence, tak si myslíme, že následující video mluví za vše: